Laboratorium Pieśni promuje płytę „Rosna” w Starym Klasztorze! (26.02.17)

Laborat. Dzw.fot. Magdalena Czajka

Ethno Jazz Festival serdecznie zaprasza na koncert Laboratorium Pieśni promujący płytę „ROSNA”!
Koncert odbędzie się 26 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1

Oto co o płycie mówi sam zespół: „Nasza ukochana córa jest już z nami – pierworodna „Rosna”! Otrzymała swoje zroszone imię o poranku, bo właśnie kiedy świta rodzą się najpiękniejsze tradycyjne pieśni. Zapraszamy Was na magiczny seans, feerię dźwięków i barw, zanurzonych w pamięci starego świata. Razem udamy się w polifoniczną podróż z pieśniami Świata i wszystkimi żywiołami, poprzez wertepy, góry i doliny, łąki, lasy, rzeki i morza. Towarzyszyć nam będą słodkie kukułcze zawołania, szepty bułgarskich dziewcząt i szamańskie intuicyjne zaśpiewy. Bądźcie z nami!”

Laboratorium Pieśni to trójmiejski zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa tradycyjnie, polifoniczne pieśni: ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.
Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

26.02.17 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze
LABORATORIUM PIEŚNI „Rosna”
miejsca siedzące: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu
miejsca stojące: 30 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl