Karnawałowa potańcówka z zespołem Buraky! (03.02.19)

Buraky 1

Klub Stary Klasztor zaprasza na kolejną potańcówkę przy folkowej muzyce.
3 lutego muzyczno – taneczną imprezę poprowadzi wrocławski zespół folkowy Buraky.
Będzie okazja do posłuchania znakomitej muzyki folkowej, a także do karnawałowych tańców – nie przegapcie!

Grupa folkowa „Buraky” powstała w czerwcu 2001 roku. Muzycy tej formacji są bardzo otwarci na wszelkie eksperymenty łączące tradycyjną muzykę ludową z różnymi stylami, czy brzmieniami.
Program muzyczny zespołu obejmuje tradycyjne pieśni polskie, łemkowskie, ukraińskie, bałkańskie i cygańskie opracowane w nowoczesnych, żywiołowych aranżacjach, a także własne kompozycje inspirowane muzyką ludową.

Niektórzy muzycy Buraków pojawili się w składach zespołów: Krakersy, Conga Line, Czereda i Kwartet Evviva l’arte oraz współpracowali z brytyjskim bluesmanem Tonym McPhee ( The Groundhogs), co z pewnością inspiruje zespół do oryginalnego potraktowania tematów folkowych.

Pod koniec 2007 roku grupa nagrała swoją pierwsza studyjna płytę, która ukazała się przy wsparciu Miasta Wrocław w ramach programu na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych we Wrocławiu.

Buraky mają już w swoim dorobku imponującą liczbę koncertów zarówno w kraju  jak i zagranicą ( Austria, Belgia, Czechy, Luxemburg i  Niemcy).
W maju 2014 zespół akompaniował Chrisowi Jaggerowi, bratu Micka Jaggera z The Rolling Stones, podczas jego koncertów  Polsce.

skład zespołu:

Klaudia Adamus   – śpiew, instrumenty perkusyjne
Patrycja Błach – skrzypce, chórki
Krzysztof Opalski – gitara, mandolina, chórki
Andrzej Pindelski – gitara basowa
Michał Sowiński – akordeon, chórki
Tomasz Szałęga – perkusja

3.02.19 godz.18.00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Potańcówka w Starym Klasztorze
BURAKY
bilety: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.empikbilety.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl