Opal Ocean – flamenco-rock na dwie gitary! (27.06.2019)

 

Ethno Jazz Festival zaprasza na pierwszy weopal ocean2 Wrocławiu koncert sensacji muzycznej ostatniego sezonu – pochodzącego z Australii duetu Opal Ocean!
Zespół zagra 27 czerwca na Letniej Scenie na Dziedzińcu Starego Klasztoru.

Duet gitar akustycznych Opal Ocean przekracza granice gatunków, łącząc ze sobą technikę rocka i flamenco, aby stworzyć własną epicką ścianę dźwięku.
Pod koniec 2013 roku, Australijczyk Alex Champ i Nowozelandczyk Nadav Tabak spotkali się grając na ulicach Melbourne i postanowili połączyć swoje siły i wykorzystać doświadczenie ze „street artu” do komponowania oryginalnych utworów instrumentalnych.

Ich pierwszy singiel „J.A.M” spowodował duże zainteresowanie widzów w mediach społecznościowych. Pod koniec 2016 roku duet wydał swój wyczekiwany debiutancki album „Lost Fables” nagrany z producentem Dave’em Newingtonem oraz Markiem Lewisem. W 2018 r. Ukazał się nowy singiel „Mexicana”, który został w całości sfinansowany przez użytkowników Kickstarter z całego świata.

Tempo ich najnowszego wydania wywołało ogromny medialny szum, który z ulic Australii pchnął ich na sceny światowe. Podczas swojej pierwszej trasy koncertowej wystąpili na niezliczonych festiwalach, takich  jak Festiwal Jazzowy Montreux 2018, Festiwal Gurten, Festiwal Earth Garden, Festiwal Berg Herzberg, Colors of Ostrava i wiele innych.

Pozytywna reakcja publiczności na koncertach w Europie i Nowej Zelandii spowodowała, że Opal Ocean powraca do Europy w 2019 roku.
Ich koncerty na żywo to prawdziwa muzyczna petarda – to trzeba zobaczyć!

27.06.19 godz.20:00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
OPAL OCEAN (Australia): flamenco-rock na dwie gitary
bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl