KAPELA ZE WSI WARSZAWA – 25 lat(21.10.22)

Ethno Jazz Festival zaprasza 21 października do Starego Klasztoru na koncert z okazji 25-lecia KAPELI ZE WSI WARSZAWA
Siłą Kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza Polską… Ponad 30 krajów, 4 kontynenty. Od Osaki, Tokio i Tajpej poprzez Moskwę, Paryż, Lizbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles, Vancouver, Adelaide, Melbourne i New Plymouth. Teatry, kluby, festiwale, małe grupki słuchaczy i tysięczne rzesze. I tak od lat 1997.
Kapela Ze Wsi Warszawa świętuje 25 lecie istnienia. W jej muzyce usłyszycie transowy groove, elementy qawwali i fidel płocką.
Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, barabany – brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj’ami.
Najnowszy album Kapeli to “Uwodzenie”. Zespół ponownie odkrywa Mazowsze. Tym razem daje się ponieść nurtom rzeki, inspirując się tak Wisłą jak i Urzeczem – historycznym podwarszawskim mikroregionem etnograficznym, rozciągającym się po obydwu brzegach Wisły.
„Rzeka ze swoimi dopływami jest jak część krwioobiegu, to wytchnienie współczesnego miasta. Chcieliśmy to uchwycić w muzyce – mówi o inspiracjach skrzypaczka i wokalistka zespołu Sylwia Świątkowska – z drugiej strony Wisła była dawniej ważniejszym kanałem komunikacji. Flisackie tratwy zapewniały Mazowszu kontakt z całą Polską i światem, przynosiły tchnienie wolności, nowoczesności i niezależności, tworząc w rezultacie bogatą i różnorodną mozaikę kulturową”.

21.10.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival
KAPELA ZE WSI WARSZAWA – 25 lat!
miejsca siedzące: 100 zł – I pula
miejsca stojące: 70 zł – I pula

Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ticketmaster.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert zespołu MIKROMUSIC
Natalia Grosiak wraz z towarzyszącymi jej muzykami wystąpią 19 listopada na głównej scenie Teatru Polskiego przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3.

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.
W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.
Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii,
Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”

Jesienią ukaże się epka zespołu Mikromusic z pieśniami ludowymi.
Nie od dziś wiadomo, ze Grosiak ciągnie do ludowszczyzny i wreszcie dopięła swojego.
Materiał został nagrany wczesną wiosną w górach stołowych w Studio Monochrom.